OUR ACHIEVEMENTS

Athletes  

Place

Competition venue

Couch

Anastasia Shabotova
3 place
Ice-Star Minsk 15 October 2021
Svetlana Panova
Anastasia Shabotova
3 place
Denis Ten Memorial Challenge
Svetlana Panova
Oleksandra Nazarova – Maxim Nikitin
2 place
Denis Ten Memorial Challenge
Halina Churylova
Maria Holubtsova – Kurulo Belobrov
3 place
Pavel Romanov tribute 7 November 2021 Olomouс,  Czech
Maria Tumanovska-Chaika
Anastasia Lytvyn – David Djadechko
1 place
Pavel Romanov tribute 7 November 2021 Olomouс,  Czech
Kateryna Dushka, Oleksandr Siroshtan
Maria Tesla – Dmytro Tesla
2 place
Pavel Romanov tribute 7 November 2021 Olomouс,  Czech
Kateryna Dushka, Oleksandr Siroshtan
Polina Korobova  – Myhailo Romanenko
2 place
Pavel Romanov tribute 7 November 2021 Olomouс,  Czech
Maria Pinchuk – Mykyta Pogorelov
1 place
27 November Open Andorra
Galyna Churylova – Mariana Kozlova

Athletes  

Place

Competition venue

Couch

Daryna Popova-Vologymyr Belikov
3 place
Nebelon Trophy 24-26 September 2020
Galyna Churylova
Anastasia Shabotova
1 place
Budapest Trophy 15-17 October 2020
Svetlana Panova
Maria Golubtsova Cyril Belobrov
1 place
Budapest Trophy 15-17 October 2020
Maria Tumanovska-Chaika
Oleksandra Nazarova- Maksym Nikitin
1 place
Budapest Trophy 15-17 October 2020
Galyna Churylova
Maria Pinchyuk-Mykyta Pogorelov
2 place
Budapest Trophy 15-17 October 2020
Galyna Churylova
Darya Popova – Vladimir Belikov
1st place
Minsk Belarus Winter Star December 12-13, 2020
Galina Churilova
Vadim Novikov
1st place
Minsk Belarus Winter Star December 12-13, 2020
Irina Klatzan
Maria Pinchuk – Nikita Pogorelov
2nd place
Minsk Belarus Winter Star December 12-13, 2020
Galina Churilova
Lika Bondar – Artem Koval
3rd place
Minsk Belarus Winter Star December 12-13, 2020
Olena Onishchenko
Oleksandra Nazarova – Maksym Nikitin
1st place
LuMi Dance 11 – 13.02.21 Kyiv
Galyna Churylova 
Maria Pinchuk – Nikita Pogorelov
2nd place
LuMi Dance 11 – 13.02.21  Kyiv
Galina Churilova

Season 2019-2020

Now we have:
G: 13
S: 8
B: 7

Athletes  

Place

Competition venue

Couch

Oleksandra Nazarova – Maxym Nikitin
3rd place
Bergamo Lombardia Trophy September 15, 2019
Galina Churylova
Ivan Shmuratko
3rd place
Anya Italy 7th stage of the UGP series October 5, 2019
Marina Amirkhanova
Oleksandra Nazarova – Maxym Nikitin
1 place
Mezzaluna Cup Italy October 5, 2019
Galina Churylova
Maxym Petrichenko
3rd place
Ice Star Advanced Novice Minsk October 15, 2019
Alexander Artishchenko
Anastasia Shabotova
1 place
Ice Star, Minsk October 15, 2019
Svetlana Panova
Ivan Shmuratko
2nd place
Halloween Cup Budapest October 19th
Marina Amirkhanova
Maria Golubtsova – Kirill Belobrov
1 place
Halloween Cup Budapest October 20, 2019
Maria Tumanovska-Chaika
Victoria Bychkova – Ivan Hobta
1 place.
Volvo Open Cup Advanced Novice Riga November 6, 2019
Philip Zalevsky
Sofia Recunova – Eugene Vasilevsky
2nd place
Volvo Open Cup Basic Novice Riga November 6, 2019
Nikolay Babin
Georgy Dronov
3rd place
Volvo Open Cup Basic Novice Riga November 7, 2019
Arina Kuznetsova
Anastasia Shabotova
1 place
Volvo Open Cup Basic Novice Riga November 8, 2019
Svetlana Panova
Oleksandra Nazarova – Maxym Nikitin
1 place
Patel Roman Memorial Olomouc Czech Republic November 10, 2019
Galina Churylova
Darya Kotenko
1 place
Championship of Ukraine for boys and girls November 22, 2019
Vitaliy Egorov
Gleb Smotrov
1 place
Championship of Ukraine for boys and girls November 22, 2019
Vadim Chestakhovsky
Anna Chernyavskaya – Oleg Muratov
1 place
Ukrainian Youth Championship on November 23, 2019
Galina Churylova Mariana Kozlova
Anastasia Sammel – Nikita Pogorelov.
2nd place
Ukrainian Youth Championship on November 23, 2019
Galina Churylova Mariana Kozlova
Sofia Lizogub – Danilo Efremenko
3rd place
Championship of Ukraine among boys and girls on November 23, 2019
Galina Churylova Mariana Kozlova
Lina Bondar – Artem Koval
1 place
Championship of Ukraine for boys and girls Advanced Novice 2019
Galina Churylova Mariana Kozlova
Maria Pinchuk – Alexey Shchurov
2nd place
Championship of Ukraine for boys and girls Advanced Novice 2019
Galina Churylova Mariana Kozlova
Pauline Vashkevich – David Nguyen
3rd place
Championship of Ukraine for boys and girls Advanced Novice 2019
Galina Churylova Mariana Kozlova
Nicole Nayda
2nd place
Bosphorus Cup Turkey November 28, 2019
Natalia Malkush
Daria Kurkudym
1 place
Bosphorus Cup Advanced Novice Turkey 2019
Vitaliy Kurkudym
Maria Golubtsova – Kirill Belobrov
1 place
Bosphorus Cup Turkey 2019
Maria Tumanovskaya-Chaika
Oleksandra Nazarova – Maxym Nikitin
2nd place
Bosphorus Cup Turkey 2019
Galina Churylova
Sofiya Nesterova – Artem Darenskiy
3nd place
3-rd Winter Youth Olympic Games January 15, 2020
Vyacheslav Tkachenko
Maria Golubtsova – Kirill Belobrov
1 place
Hungary Jegvirag Cup February 16, 2020
Maria Tumanovskaya-Chaika
Lyubov Mikhailichenko – Nikita Sosnenko
2nd place
Hungary Jegvirag Cup February 17, 2020
Maria Tumanovskaya-Chaika
Marina Zhdanovich
2nd place
Hungary Jegvirag Cup February 17, 2020
Vira Volpova